| Square core: | 8mm x 8mm |
| Center distance: | 72mm |
| Backset: | 60mm |
| Forend plate: | Square |
| Forend plate material: | Stainless steel |
| Strike plate material: | Stainless steel |
| Forend plate thickness: | 3mm |
| Forend plate width: | 22mm/26mm |
| Latch: | Stainless steel |
| Deadbolt: | Stainless steel |
| • For euro profile cylinder with 15mm radius cam |
| • Latch drove by cylinder and handle |
| • Deadbolt drove by cylinder, one turn |
| • Fire-resistant function, caused by SS latch and deadbolt |
| • Emergency escape function: in emergency condition, press down the handle in the room, door would be opened without key |